Groown HUMO 500g

7,80  s DPH

0 Ľudí práve prezerajú tento produkt!
Katalógové číslo: 40152 Kategórie: , ,

Groown HUMO

– balenie 500g

– obsahuje: dlhodobo pôsobiace hnojivo na báze Biouhlia

– Groown HUMO obsahuje komponenty, ktoré spoločne dlhodobo udržiavajú dostatočnú zásobu organickej hmoty a výživy v pôde a v substrátoch. Všetky zložky prípravku sú prírodného pôvodu a neobsahujú žiadne syntetické komponenty.

biouhlie/biochar + vermikompost + kompostchar + zeolit

 

Ako HUMO funguje?

 

– Dlhodobo pôsobiace hnojivo na báze Biouhlia

– Biouhlie / Biochar

– Vermikompost

– Kompostchar

– Zeolit

– Podstatnou zložkou je čisté biouhlie/biochar, taktiež nazývané ako čierne zlato alebo pyrolýzne uhlie.

– Biouhlie v pôde pretrváva desiatky až stovky rokov a vytvára prirodzenú zásobáreň tak veľmi potrebného organického uhlíka.

– Vermikompost a Kompostchar – špeciálna zmes dvoch kompostov – jednak vermikompostu zo zbytkov ovocia a zeleniny, získaného dlhodobým pôsobením dážďoviek a tzv. kompostcharu, ktorý vzniká vertikálnym kompostováním biomasy tráv s prídavkom biouhlia.

 

Viac o prípravku:

– Biouhlie je pojem starý 2 000 rokov. Tzv. Biocharové pôdy boli objavené v Amazónii, v oblastiach dažďového pralesa. Amazónsky indiáni pálili organické zvyšky a obohacovali nimi pôdu. Tieto pôdy sa nazývaju Terra Preta ( portugalsky, v preklade čiernozem) a sú dodnes považované za najúrodnejšie pôdy sveta.

– Biouhlie / Biochar je materiál bohatý na uhlík a iné zložky. Dnes sa biouhlie vyrába z rastlinných zvyškov procesom pyrolýzy, za špeciálnych podmienok, teda za vysokej teploty a vysokého tlaku, bez prístupu vzduchu.

– Nie je to čierne ani hnedé uhlie.  Biouhlie je charakteristické špeciálnym pomerom kyslíka a uhlíka a je vysoko porézne. Práve táto poréznosť a schopnosť udržať sa v pôde prakticky na trvalo z neho robí pôdne aditívum, ktoré nemá konkurenciu. Póry v biouhlí sú priestorom na zadržanie vody a organickej výživy v pôde. Ak skombinujete biouhlie napríklad s vermikompostom, alebo s inými výživovými komponentmi, je zaručené, že Vaša pôda alebo substrát v ktorom pestujete bude túto výživu a vodu zadržiavať v okolí koreňov rastliny a nestráca sa vám v ekosystéme. Týmto krokom získate trvalo výživné, zdravé a bohaté prostredie.

– Je preukázané, že pridaním biouhlia do pôdy sa podporuje výskyt a činnosť prospešných mikroorganizmov. Biouhlie zvyšuje nie len zadržanie vody a živín v pôdnom profile, ale môže aj imobilizovať znečisťujúce látky v pôde ako sú nebezpečné polyaromatické uhlovodíky alebo ťažké kovy. Tým zamedzí ich vstupu do plodín, ktoré neskôr konzumujeme. Aplikácia biouhlia do pôdy predstavuje účinný nástroj na ukladanie CO2 a obmedzuje uhlíkové stopy vznikajúce pri pestovaní rastlín. V blízkej budúnosti sa predpokladá, že použitie biouhlia v poľnohospodárstve bude výrazne stúpať. Zatiaľ je však výroba biouhlia nákladná, ale pokiaľ bude táto výroba efektívne zapojená do cirkulárnej ekonomiky pri spracovávaní biomasy a odpadov, mala  by sa táto situácia zlepšovať.

– Jednou z ciest je aj kombinácia biouhlia s očkovacími látkami – teda spojením s prospešnými pôdnymi mikroorganizmami alebo jeho spojenie s prírodnými hnojivami ako je napríklad vermikompost. Takto integrované produkty majú veľkú šancu nájsť  uplatnenie v pestovaní rastlín a stať sa nie len ekologickým ale aj ekonomickým riešením problémov pri pestovaní rastlín a potravinových plodín.

Účinok a výhody HUMO:

– Dlhodobo pôsobiace hnojivo

– Dlhodobá zásoba uhlíka a iných živín

– Zostáva v pôde 10 až 100 rokov

– Zadržiava výživu v okolí koreňa rastliny

 

Dávkovanie:

– Dávkovanie do substrátu: 50-100g/10l

– Individuálna aplikácia k rastlinám: malá rastlina (5g), väčšia rastlina (15-45g), kríky-stromy (150g)

 
 
 
 
 

 

 

 

Hmotnosť 500 g

Osobný odber

Osobný odber je možný na výdajnom mieste v sídle spoločnosti v Šenkviciach vo vopred dohodnutom termíne.

Dobierka

Pri platbe na dobierku je k cene dopravy prirátaná suma 1,20 € s DPH za dobierku.

Doprava tovaru

Dopravu tovaru realizujeme kuriérskou spoločnosťou na celom území Slovenska.
Cena dopravy za potrubie bude stanovená individuálne, z dôvodu atypických veľkostí. Cena dopravy za tovar vážiaci spolu nad 100 kg bude stanovená individuálne.

Váha

Cena

Balík do 5 kg

3,90 €

Balík do 10 kg

4,50 €

Balík do 20 kg

5,70 €

Balík do 30 kg

6,20 €

Balík do 40 kg

11,00 €

Balík do 50 kg

16,00 €

Balík do 60 kg

21,00 €

Balík do 80 kg

24,00 €

Balík do 100 kg

32,00 €

Balík do 150 kg

42,00 €

Balík do 200 kg

52,00 €

Balík do 250 kg

60,00 €

Balík do 300 kg

69,00 €

Hodnota objednávky nad 300 €

doprava zdarma

Ceny za dopravu sú uvedené s DPH.